rph azirun new

15
7/23/2019 Rph Azirun New http://slidepdf.com/reader/full/rph-azirun-new 1/15 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU  NAMA : MOHAMAD AZIRUN BIN ABDUL GHAFAR TARIKH : 16 MEI 2016 TINGKATAN: 1 BESTARI MASA : 70 MINIT (2.20 PETANG –  3.30 PETANG) TEMA : KISAH SEBUAH KEHIDUPAN TAJUK : KEGIGIHAN ANAK MUDA MENCAPAI IMPIAN. (PELARI MUDA) BIL MURID : 30 ORANG BIDANG : ESTETIK MODEL : KONSTRUKTIVISME Hasil Pembelajaran : Hasil Pembelajaran Huraian Hasil Pembelajaran HPU 10.0 Memahami dan memberikan respon  peribadi tentang karya sastera. HPK 10.6 Mengulas karya sastera dari aspek watak dan perwatakan, latar, plot, gaya  bahasa dan sudut pandangan.  Aras 1 (vi) Memerihalkan watak-watak dalam karya. Objektif pengajaran dan pembelajaran : Pada akhir pelajaran murid dapat : i. Memerihalkan sekurang-kurangnya satu watak utama dan satu watak sampingan  berdasarkan novel “Pelari Muda”. 

Upload: amin-jawa

Post on 18-Feb-2018

255 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: Rph Azirun New

7/23/2019 Rph Azirun New

http://slidepdf.com/reader/full/rph-azirun-new 1/15

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU

 NAMA : MOHAMAD AZIRUN BIN ABDUL GHAFAR

TARIKH : 16 MEI 2016

TINGKATAN : 1 BESTARI

MASA : 70 MINIT (2.20 PETANG –  3.30 PETANG)

TEMA : KISAH SEBUAH KEHIDUPAN

TAJUK : KEGIGIHAN ANAK MUDA MENCAPAI IMPIAN. (PELARI MUDA)

BIL MURID : 30 ORANG

BIDANG : ESTETIK

MODEL : KONSTRUKTIVISME

Hasil Pembelajaran :

Hasil Pembelajaran Huraian Hasil Pembelajaran

HPU

10.0 Memahami dan memberikan respon

 peribadi tentang karya sastera.

HPK

10.6 Mengulas karya sastera dari aspek

watak dan perwatakan, latar, plot, gaya

 bahasa dan sudut pandangan. 

Aras 1 (vi)

Memerihalkan watak-watak dalam karya.

Objektif pengajaran dan pembelajaran :

Pada akhir pelajaran murid dapat :

i. 

Memerihalkan sekurang-kurangnya satu watak utama dan satu watak sampingan

 berdasarkan novel “Pelari Muda”. 

Page 2: Rph Azirun New

7/23/2019 Rph Azirun New

http://slidepdf.com/reader/full/rph-azirun-new 2/15

ii.  Menyatakan 3 persamaan dan 3 perbezaan antara watak utama dengan watak sampingan

 berdasarkan perwatakan kedua-duanya dalam novel “Pelari Muda” dalam bentuk peta

minda.

Kemahiran Bahasa :

i.  Menulis (Utama)

ii.  Bertutur, Membaca dan Mendengar (Sokongan)

Sistem Bahasa : Kosa Kata

Pengisian Kurikulum :

 

Ilmu : Bahasa dan Sastera 

   Nilai : Ketekunan, Rasional, Kerjasama 

  KBT : KBKK/KBAT

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi

  Mengenal pasti sesuatu watak dalam karya.

  Menganalisis perwatakan watak dalam karya.

  Mengkategorikan perwatakan mengikut watak.

  Membezakan dan membandingkan perwatakan antara dua watak.

Alat Berfi kir :  Pengurusan grafik gambar, peta i-think(persamaan dan perbezaan), soalan

dan penyoalan.

ABM/BBM :  LCD, komputer, video, peta persamaan dan perbezaan, pengurusan grafik,

kad manila, pen marker, papan putih, lembaran kerja, soalan dan penyoalan.

Pengetahuan Sedia Ada

Murid juga sudah tahu dan memahami jalan cerita novel “Pelari Muda”. 

Murid sudah tahu

maksud watak dan perwatakan. Selain itu, murid juga sudah belajar cara-cara membina peta

 persamaan dan perbezaan dan penggunaannya. 

Fasa dan Isi

Kandungan

Aktiviti Pengajaran dan

Pembelajaran

ABM/BBM/KBT/

Nilai

Page 3: Rph Azirun New

7/23/2019 Rph Azirun New

http://slidepdf.com/reader/full/rph-azirun-new 3/15

Langkah 1 : Orientasi

(10 minit)

 Menarik perhatian

murid dan membuat

cantuman.

Kepingan Gambar :

 Kartun / orang

Soalan :

i.  Perihalkan sifat-

 sifat fizikal objek

dalam gambar.

ii.  Berdasarkan dua

 gambar tersebut,

nyatakan perbezaan

 yang dapat anda

lihat.

  Guru menampal gambar pada papan

 putih.

  Guru meminta murid memerihalkan

fizikal kartun tersebut.

  Guru bersoal jawab berkaitan gambar

yang ditunjukkan.

  Guru membuat pengukuhan terhadap

 jawapan yang diberikan kepada

murid.

  Guru mengaitkan gambar dengan

topik pembelajaran pada hari ini.

ABM/BBM :

Pen marker

Papan putih

Kepingan gambar

Soalan

KBKK/KBAT:

Kemahiran mengenal

 pasti sifat-sifat fizikal

(luaran) sesuatu

watak.

Membezakan sifat

antara watak dalam

gambar yang

ditunjukkan.

Fasa 2 : Mencungkil

Idea.

(15 minit)

 Murid bertukar-tukar

 pengalaman dan

menambahkan

 pengetahuan sedia ada.

Soalan :

i.   Nyatakan definisi

watak dan

 perwatakan?

  Guru membuat sumbang saran

 berdasarkan pelajaran yang lepas

 berkaitan maksud watak dan

 perwatakan.

  Guru mengedarkan helaian kertas

yang mengandungi sinopsis “Pelari

Muda”. Murid membaca secara

senyap.

  Guru mengingatkan jalan cerita

(sinopsis) “Pelari Muda” 

  Guru membuat pengukuhan terhadap

 jawapan yang diberikan.

ABM/BBM :

LCD

Komputer

Pen marker

Soalan

Slaid

KBKK/KBAT:

Mengenal pasti

sesuatu watak dalam

karya.

Nilai :

Kerjasama

Page 4: Rph Azirun New

7/23/2019 Rph Azirun New

http://slidepdf.com/reader/full/rph-azirun-new 4/15

ii.   Nyatakan watak

utama dan watak

 sampingan dalam

novel?

ii. 

 Nyatakan

 perwatakan yang

terdapat pada diri

anda atau rakan

anda.

  Guru membuat sorotan berkaitan

cara-cara membina peta minda

 persamaan dan perbezaan.

Rasional 

Fasa 3 : Penstrukturan

Idea.

(15 minit)

 Menyusun semula

 pengetahuan hasil

 pecampuran idea lama

dengan idea baru

(Alat berf iki r )

  Peristiwa berkaitan

watak.

Soalan :

i.  Berdasarkan situasi

dan peritiwa

tersebut, nyatakan

 perwatakan watak

 Kamarul.

ii. 

 Berdasarkan peritiwa tersebut,

nyatakan juga

 perwatakan salah

 satu watak dalam

karya?

  Guru menunjukkan contoh-contoh

 peristiwa yang berkaitan watak

utama dan watak sampingan.

  Guru menjalankan aktiviti sumbang

saran memerihalkan perwatakan

watak utama dan watak sampingan

  Murid-murid mengemukakan idea

masing-masing.

  Guru menulis jawapan murid pada

 papan putih.

  Guru menyemak dan memilih

 jawapan yang terbaik antara idea

yang telah disumbangkan.Guru

mengedarkan lembaran kerja.

  Murid mencatat jawapan yang betul.

ABM/BBM :

Papan putih

Slaid

Komputer

Lembaran kerja

KBKK/KBAT:

  Menganalisis

 perwatakan watak

dalam karya

 berdasarkan

 peristiwa yang

dinyatakan.

  Mengkategorikan

 perwatakan antara

dua watak.

NILAI :

Kerjasama

Fasa 4 : Aplikasi Idea.

(20 minit)   Guru mengedarkan sehelai kertas A4.

ABM/BBM :

Kertas A4

Pensil warna

Page 5: Rph Azirun New

7/23/2019 Rph Azirun New

http://slidepdf.com/reader/full/rph-azirun-new 5/15

 Melaksanakan tugasan

dalam situasi sebenar.

Soalan :

i. 

 Berdasarkan watak

utama lelaki dan

 perempuan yang

terdapat dalam

novel, nyatakan

 persamaan dan

 perbezaan antara

kedua-dua watak

tersebut.

(Alat Berfikir)

 Peta persamaan dan

 perbezaan : 

  Murid diminta melukis peta

 persamaan dan perbandingan

mengikut kreativiti masing-masing.

  Seterusnya, maklumat yang

diperoleh pada fasa 2 dan 3 diisi oleh

murid dalam peta tersebut.

  Murid mengisi maklumat dengan

selengkapnya.

Peta persamaan dan

 perbandingan.

KBKK/KBAT:

 Mengkategorikan 

 perwatakan

menggunakan peta

 persamaan dan

 perbezaan.

Membuat persamaan

dan perbandingan

 perwatakan

NILAI :

 Ketekunan

Langkah 5 : Refleksi.

(10 minit)

 Membuat penilaian

terhadap kesahihan

maklumat yang

diperoleh.

Refleksi : guru

membuat rumusan

 pengajaran dan

 pembelajaran.

  Guru menyemak tugasan murid.

 

Guru memastikan setiap murid

dapat menyatakan persamaan

dan perbezaan antara kedua-dua

watak yang telah dibincangkan

dengan betul.

  Murid menyemak hasil kerja

masing-masing berdasarkan

 jawapan yang ditunjukkan oleh

guru.

  Murid membuat refleksi

 pengajaran pada hari ini.

  Guru membuat rumusan.

ABM/BBM :

Lembaran kerja.

Slaid

NILAI :

Rasional

Keberanian

Refleksi :

Page 6: Rph Azirun New

7/23/2019 Rph Azirun New

http://slidepdf.com/reader/full/rph-azirun-new 6/15

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU

 NAMA : MOHAMAD AZIRUN BIN ABDUL GHAFAR

TARIKH : 04 OKTOBER 2015

TINGKATAN : 1 EFISIEN

BIL MURID : 30 ORANG

MASA : 40 MINIT (10.20 PAGI – 11.00 PAGI)

TEMA : MEDIA MASSA DAN LAMAN SOSIAL

TAJUK :KEBAIKAN DAN KEBURUKAN PENGGUNAAN LAMAN

SOSIAL DALAM KALANGAN REMAJA. (RINGKASAN)

BIDANG : INTERPERSONAL

MODEL : DISKUSI

Hasil Pembelajaran :

Hasil Pembelajaran Huraian Hasil Pembelajaran

HPU

2.0 Memberikan pendapat yang bernas

sebagai sumbangan dalam perbincangan.

HPK

2.2 Menghuraikan idea yang bernas secara

kritis dan rapi.

Aras 1 (ii)

Mengemukakan idea yang sesuai dalam perbincangan.

Objektif pengajaran dan pembelajaran :

Pada akhir pelajaran murid dapat :

i  Menyatakan sekurang-kurangnya dua kebaikan dan dua keburukan kesan penggunaan

laman sosial secara aktiviti berkumpulan.

ii 

Membina satu rangka ringkasan berdasarkan bahan grafik iaitu gambar berkaitan

 penggunaan internet.

Kemahiran Bahasa

iii. 

Bertutur dan Menulis (Utama)

iv.  Membaca dan Mendengar (Sokongan)

Pengisian Kurikulum:

Page 7: Rph Azirun New

7/23/2019 Rph Azirun New

http://slidepdf.com/reader/full/rph-azirun-new 7/15

  Ilmu : Bahasa dan Pendidikan Moral 

   Nilai : Kerjasama, Bertanggungjawab, Keyakinan dan Pembelajaran

  sepanjang hayat 

  KBT : KBKK/KBAT

Berfikir Secara Kreatif Berfikir Secara Kritis

  Menjana idea

  Membuat inferens

  Kemahiran berfikir

  Mengumpul dan mengelas

  Membuat rumusan

  Menilai

Alat Berfikir :Isi penting, peta minda dan bahan grafik (gambar), soalan dan penyoalan

Alat dan Bahan Bantu Mengajar

  Alat : Komputer riba, layar putih, papan putih, kertas sebak, kertas A4 dan pensel 

  Bahan : Bahan edaran (peta minda), slaid (bahan grafik) dan video (penggunaan laman

sosial) 

Pengetahuan Sedia Ada

Murid telah mengetahui maksud laman sosial, contoh dan konsep penggunaannya berdasarkan

 persekitaran mereka. Murid juga sudah mengetahui cara-cara berbincang dalam kumpulan.

Fasa dan Isi

Pelajaran

Aktiviti Pengajaran dan

Pembelajaran

ABM/BBM/KB

AT/KBKK/Nilai

Induksi Set (5 minit) 

Video: tentang laman

sosial

  Guru menunjukkan video laman

sosial kepada murid.

  Guru menunjukkan video tentang

laman sosial.

ABM/BBM :

Video

Komputer

Papan putih

Fasa 1 (Pengenalan)

(5minit)

(Membentangkan isi

 yang akan

dibincangkan)

  Guru bersoal jawab berdasarkan

video yang telah dilihat

  Guru dan murid bersoal jawab

tentang soalan yang diberikan

  Pelajar mencatat isi yang

dibincangkan

ABM/BBM

Kertas A4

Pensel

KBKK/KBAT:

Page 8: Rph Azirun New

7/23/2019 Rph Azirun New

http://slidepdf.com/reader/full/rph-azirun-new 8/15

Soalan :

Berdasarkan video,

apakah yang anda

faham ?

  Guru membetulkan jawapan

 pelajar yang kurang tepat.

Menjana idea

NILAI

Keberanian

Fasa 2 (Explorasi)

(13minit)

(Mendalami maksud

tajuk, memperjelaskan

 pemikiran dan

melibatkan diri)

Slaid : Gambar

kebaikan dan keburukan

laman sosial

Soalan:

Apakah kebaikan dan

keburukan penggunaan

laman sosial?

 Kebaikan :

o   Mengetahui isu

 semasa atau

maklumat dengan

cepat dan mudah.

o   Dapat berkenalan

dan berkomunikasi

dengan rakan-rakan.

 Keburukan :

Terdedah kepada

 jenayah siber.

 Kurang interaksi

 sosial dan

membuang masa.

Perbincangan

distrukturkan

 berdasarkan aspek :•  Individu

  Guru menerangkan objektif

 pelajaran pada hari ini.

  Guru menayangkan slaid gambar

laman sosial

  Guru memaklumkan setiap isu

akan dibincangkan dalam 6kumpulan kecil (3kumpulan kesan

 positif) dan (3kumpulan kesan

negatif).

  Guru mengedarkan kertas sebak

kepada 6 kumpulan murid

  Guru bersoal jawab dengan murid

 berkaitan dengan kebaikan dan

keburukan penggunaan laman

sosial dalam kalangan remaja.

  Guru menstrukturkan

 perbincangan berdasarkan aspek-

aspek yang dinyatakan.

  Murid mencatat kebaikan dan

keburukan penggunaan lamansosial berdasarkan penerangan

daripada guru atau melalui

 pengetahuan sedia ada murid

  Hasil perbincangan akan

dibentangkan pada akhir pelajaran

dalam bentuk rangka ringkasan.

ABM/BBM

Slaid

Komputer

Papan putih

Kertas sebak

Pen marker

KBKK/KBAT:

Membuat inferens

Menjana idea

Mengumpul dan

mengelas.

NILAI:

Keberanian

kerjasama

Page 9: Rph Azirun New

7/23/2019 Rph Azirun New

http://slidepdf.com/reader/full/rph-azirun-new 9/15

•  Keluarga

•  Masyarakat

•  Agama

•  Negara

Fasa 3 (Merumuskan)

(5 minit)

(Meringkas/menyimpul 

kan isi utama yang

diperoleh.)

Merumuskan idea

dengan menggunakan peta minda.

  Guru mengingatkan murid tentang

teknik membuat peta minda.

  Guru mengarahkan murid

merumuskan idea dalam bentuk

 peta minda di atas kertas sebak.

ABM/BBM :

Kertas sebak

Pen marker

KBKK/KBAT :

Menjana idea

Membuat rumusan

NILAI :

Kerjasama.

Fasa 4 (penilaian)

(10minit)

(Menilai kesahihan

 fakta)

Pembentangan dalam

 bentuk peta minda

  Murid membentangkan hasil perbincangan.

  Guru menilai dan memurnikan

 jawapan murid.

ABM/BBM : 

Kertas sebak

KBKK/KBAT :

Kemahiran berfikir

Kemahiran menilai

keputusan

NILAI

Keberanian 

Penutup (2minit)   Murid diminta membuat refleksi

 

Guru merumuskan tajuk

 perbincangan dengan mengaitkan

dengan kehidupan seharian

NILAI

Pembelajaransepanjang hayat

Refleksi :

Page 10: Rph Azirun New

7/23/2019 Rph Azirun New

http://slidepdf.com/reader/full/rph-azirun-new 10/15

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU 

 NAMA : MOHAMAD AZIRUN BIN ABDUL GHAFAR

TARIKH : 14 MAY 2016

TINGKATAN : 4 CEKAL

MASA : 80 MINIT (11..30 PAGI –  12.50 PAGI)

TEMA : KERJAYA

TAJUK : DUNIA PEKERJAAN ( RUMUSAN )

BIL MURID : 30 ORANG

BIDANG : MAKLUMAT

MODEL : KWLH

Hasil Pembelajaran 

Hasil Pembelajaran  Huraian Hasil Pembelajaran 

HPU 

7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai

sumber yang didengar, dibaca, dan

ditonton.

HPK  

7.1 Mengenal pasti dan menyatakan

gambaran keseluruhan, idea utama dan isi

 penting dan isi relevan tentang bahan yang

didengar, dibaca, ditonton.

Aras 1 ( I )

Mendengar dan mengemukakan

 persoalan pokok, isi penting dan kurang

 penting dalam pelbagai

Objektif pengajaran dan pembelajaran :

Pada akhir pelajaran murid dapat :

i.  Menyatakan sekurang-kurangnya dua impian atau cita-cita yang mahu dicapai dalam

kehidupan.

ii. 

Mengemukakan sekurang-kurangnya dua cara atau langkah untuk mencapai impian atau

cita-cita mereka berdasarkan topik yang dibincangkan.

Page 11: Rph Azirun New

7/23/2019 Rph Azirun New

http://slidepdf.com/reader/full/rph-azirun-new 11/15

iii.  Membina satu perenggan isi tersurat atau tersirat berdasarkan pengetahuan dan

 pemahaman mereka terhadap topik yang dibincangkan.

Kemahiran Bahasa:

Menulis (Utama)ii 

Bertutur, Membaca Dan Mendengar (Sokongan ).

Sistem Bahasa: Kosa kata dan istilah.

Pengisian Kurikulum:

  Ilmu : Bahasa Melayu dan Sosial

   Nilai : Keyakinan, Ketekunan, Keberanian, Kerjasama, Rasianol

  KBT : KBKK/KBAT

 

Kemahiran Meramal  Kemahiran Berfikir

  Kemahiran Mengelaskan

  Kemahiran Menganalisis

Alat Berfi kir :   Bahan Grafik Gambar, Lembaran Kerja , Soalan dan Penyoalan.

ABM/BBM : Papan putih, kepingan gambar, lembaran kerja KWLH, lembaran

 petikan, pen marker  

Pengetahuan sedia ada : 

Murid mengetahui cara untuk membuat rumusan serta mengesan isi tersurat dan tersirat.

Murid juga mengetahui tentang jenis –  jenis pekerjaan. Selain itu murid mempunyai cita –  cita

masing.

Fasa & Objektif Fasa  Aktiviti Pengajaran dan

Pembelajaran 

Catatan 

Set Induksi (5 Minit)

Soalan:

i. Apakah yang kamu faham

 berdasarkan gambar.

  Guru mewujudkan kesediaan

murid di dalam kelas.

  Guru menunjukkan beberapa

keping gambar tentang

 pekerjaan.

ABM/BBM:

Gambar pekerjaan

KBKK/KBAT:

Kemahiran Berfikir

NILAI:

Keyakinan

Page 12: Rph Azirun New

7/23/2019 Rph Azirun New

http://slidepdf.com/reader/full/rph-azirun-new 12/15

  Guru bersoal jawab dengan

 pelajar tentang gambar yang

ditunjukkan

Fasa 1 : K – 

 Apakah yang

diketahui oleh pelajar

tentang tajuk teks yang

akan dibaca?

(15 Minit)

i. Pelajar mencuba

menyatakan pengetahuan

mereka tentang tajuk teks

yang akan dibaca

 berdasarkan pengetahuan

sedia ada mereka.

ii. Kaitkan petikan teks

dengan cita-cita anda.

 

Guru menjelaskan tentang

teknik KWLH yang bakal

digunakan untuk

melaksanakan tugasan

rumusan pada hari ini.

  Guru memberikan helaian

nota dan lembaran kerja

KWLH kepada murid.

  Guru memberikan petikan

teks berkaitan dengan dunia

 pekerjaan

  Guru meminta murid secara

sukarela membaca petikan

yang diberikan.

 

Guru meminta setiap orang

mengaitkan dengan cita –  

cita mereka.

  Guru mengaitkan

 pengetahuan pelajar tentang

teks yang dibaca dengan cita-

cita mereka

ABM/BBM:

Helaian nota

Lembaran Kerja

Petikan teks

KBKK/KBAT:

Kemahiran Meramal

Kemahiran Berfikir

( mengaitkan gambar

dengan cita-cita)

NILAI:

Rasional

keberanian

Fasa 2: W –  Apakah

maklumat yang hendak

dicari dari teks yang akan

dibaca?

(10 Minit) 

  Guru bertanyakan kepada

murid akan kehendak soalan

  Murid mencatatkan

kehendak soalan pada

ruangan what  

  Guru meminta respon murid

 berkenaan maksud ‘cara –  

cara’ dan ‘punca –   punca’

ABM/BBM:

Helaian nota

Lembaran Kerja

Petikan teks

KBKK/KBAT:

Page 13: Rph Azirun New

7/23/2019 Rph Azirun New

http://slidepdf.com/reader/full/rph-azirun-new 13/15

Soalan telah disediakan di

dalam contoh teks

i. Pelajar membuat

 penyenaraian maklumat

yang ingin dicari dalam teks

yang akan dibaca

 berdasarkan telahan mereka

terhadap tajuk teks tersebut.

 berpandukan pernyataan

dalam soalan.

Murid

menyenaraikan

maklumat

(mengelaskan) yang

dicari di dalam teks

(menganalisis)

 berdasarkan telahan

terhadap tajuk teks

yang dibaca

(meramal).

NILAI ;

Ketekunan

Fasa 3: L –  Apakah yang

telah dipelajari oleh

mereka daripada teks

yang dibaca?

(15 Minit) 

i. Pelajar membaca teks

secara teliti.

ii. Pelajar mencuba

mendapatkan maklumat

yang telah tersenarai dalam

Fasa 2.

iii. Pelajar menyenaraikan

semula maklumat yang

tidak dapat diperoleh dalam

teks yang dibaca.

  Murid diminta untuk

 berbincang mengikut baris

untuk mencari isi tersurat

setelah melakukan semakan

ketika sesi membaca petikan.  Murid juga diminta untuk

mencatat isi tersurat yang

mereka perolehi pada

lembaran kerja KWLH.

  Wakil setiap barisan diminta

untuk mencatatkan isi

tersurat pada bahagian papanhitam untuk disemak.

  Murid dipandu dan

dibimbing bagi memastikan

 jawapan yang diberikan

adalah bertepatan dengn

kehendak soalan.

ABM/BBM:

Lembaran Kerja

Papan putih

Pen Marker

KBKK/KBAT:

Pelajar

menyenaraikan

semula maklumat

yang tidak dapat

diperoleh dalam teks

yang ( menganalisis)

NILAI :

Bekerjasama,

Keberanian,

Page 14: Rph Azirun New

7/23/2019 Rph Azirun New

http://slidepdf.com/reader/full/rph-azirun-new 14/15

Page 15: Rph Azirun New

7/23/2019 Rph Azirun New

http://slidepdf.com/reader/full/rph-azirun-new 15/15

 

KPD3016 PENGAJARAN, TEKNOLOGI, DAN PENAKSIRAN 1

TAJUKTugasan Individu :

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

DISEDIAKAN OLEH :

NAMA NO.MATRIK   PROGRAM

MOHAMAD AZIRUN BIN

ABDUL GHAFAR

D20131063356

AT05 :

ISMP BAHASA MELAYU

PENSYARAH : Dr. ALIZAH BINTI LAMBRI

TARIKH  : 20 November 2015

UNIVERSITI PENDIDIKAN SULTAN IDRIS

35900, TANJONG MALIM

PERAK DARUL RIDZUAN

PEMARKAHAN